Галицьке райоб’єднання

Галицьке райміськоб’єднання ВУТ «Просвіта» відновило свою діяльність у 1994 році.

З часу відновлення до сьогоднішнього дня керівництва у Галицькому районі були відновлені осередки «Просвіти» у місті Бурштин, селах Залуква, Крилос, Викторів, Мединя, Кукільники, Маріямпіль. У 2012 році розроблено проект реставрації Народного дому «Просвіти» у селі Кукільники.

Очолював Галицьке райміськоб’єднання ВУТ “Просвіта» Олександр Береговський. У 2010 році О. Б. Береговський як голова Галицького райміськоб’єднання ВУТ «Просвіта» був членом оргкомітету по реставрації пам’ятника воїнам-афганцям, які були вихідцями з Галицького району та загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в демократичній республіці Афганістан, а також доклав зусиль до внесення цього пам’ятника у Державний реєстр пам’ток Державною службою з питань національної культурної спадщини при Міністерстві культури України.

З 2010 року розпочалася робота по створенню садиби-музею о. Рудольфа Моха – священика, громадсько-політичного діяча, послідовника Руської Трійці. Як результат – розроблено тематико-експозиційний план майбутнього музею-садиби, а у 2011 році на базі Національного заповідника «Давній Галич» було проведено наково-практичний семінар, присвячений життю та діяльності о. Рудольфа Моха, після чого на фасаді плебанії, в якій жив і працював Рудольф Мох, було встановлено й освячено меморіальну дошку.

Впродовж квітня – червня 2010 року Галицьке райміськоб’єднання ВУТ “Просвіта» керувало роботами по реставрації пам’ятника Богдану Хмельницькому у селі Залуква Галицького району, приуроченій 20 річниці Декларації про Державний суверенітет України.

У травні 2012 року Галицьке райміськоб’єднання ВУТ «Просвіта» приймало в Галичі делегацію від Запорізького обласного правління ВУТ «Просвіта». В ході зустрічі було організовано у Народному домі міста Галича благодійний концерт запорізьких просвітян, а кошти, зібрані від концерту були спрямовані на спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку в Запоріжжі.

У листопаді 2012 року Молода «Просвіта» міста Бурштина Галицького раймісьоб’єднання ВУТ «Просвіта» провела захід по захисту української мови, спрямований проти законодавства України про регіональні мови, прийнятий Верховною радою України влітку 2012 року.

На сьогоднішній день розпочалася активна співпраця Галицького райміськоб’єднання ВУТ «Просвіта» із Зарваницькою громадською ініціативою. Так, у січні 2013 року була розповсюджена патріотична література, видана Зарваницькою громадською ініціативою серед учнівської молоді міста Галича, а на сьогоднішній день ведуться перемовини про організацію спільних українознавчих заходів.

У березні 2015 року на звітно-виборчій конференції Галицького району було обрано нового голову районного об’єднання. Ним став голова бурштинського осередку «Молодої Просвіти» Віталій Грицюк. Відповідальним секретарем став Микола Шкарпович Також було обрано Правління Галицької «Просвіти» у складі: Віталія Грицюка, Ольги Рарик, Степана Мазура, Миколи Шкарповича, Олександра Береговського, Ореста Чайківського та Надії Гулик.

Коментарі