Василь Васильович Нагірняк

Василь Нагірняк народився у селянській сім’ї Василя та Анастасії Нагірняків 20 квітня 1961 року в покутському селі Торговиця Городенківського району, що на Івано-Франківщині.

У 1978 році закінчив місцеву середню школу імені Леся Мартовича. Перша мрія сповнилася, коли після служби у війську в 1982 році вступив на факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. У місті Лева відчув силу українського духу, якою живилася і наповнювалася власна душа. Доля поєднала з чарівним краєм бистроплинного Черемошу та утаємничених мудрістю Карпатських гір – милою Гуцульщиною.

Працював у Верховині заступником редактора газети «Світанок» (тепер «Верховинські вісті»). У час революційного змагу народу до волі і соборності України та її перших самостійницьких кроків, з 1990 по 1992 роки, редагував демократичну ластівку на Гуцульщині – газету «Гомін Карпат». В унісон з нею звучав «Голос Чорногори» – верховинське радіо. їх вело стежкою у світ Верховинське районне товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка, незмінним головою якого був 15 років: з 1990 по 2005 роки. З 1992 по 1997 року – головний редактор Всеукраїнського культурно-мистецького етнографічного журналу «Писанка».

Лауреат Премії імені Марійки Підгірянки в галузі літератури і мистецтва.

Коментарі